Viktoras Povelauskas: Skirtumas tarp puslapio versijų
>JarasOK |
>JarasOK |
||
2 eilutė: | 2 eilutė: | ||
== Biografija == | == Biografija == | ||
Viktoras Povelauskas gimė 1952-11-17 Sibire, Krasnojarsko krašte, Kežemskij raj. Čembos km. Tėvai, Juozas Povelauskas | Viktoras Povelauskas gimė 1952-11-17 Sibire, Krasnojarsko krašte, Kežemskij raj. Čembos km. Tėvai, Juozas Povelauskas 1946 metais ir mama Onutė Povelauskienė 1948 metais buvo ištremti į Sibirą, Krasnojarsko kraštą, Kežemskij sritį. | ||
Mama ištremta iš Kulupėnų kaimo, Kretingos raj., tėvas išvežtas iš Panevėžio. 1956 metais tėvai kartu su Viktoru grįžo į Lietuvą ir apsigyveno Gruzdžių miestelyje, Šiaulių raj. Viktoras dar turėjo tris jaunesnius brolius, Averistą, Sigitą, Ovaldą ir jauniausią seserį Jolantą. Daugiavaikei Povelauskų šeimai gyvenimiškų problemų netrūko, tuo labiau, kad ir sugrįžus į Lietuvą tais laikais tremtinio statusas turėjo didelę neigiamą įtaką susirasti darbą, užimti geresnes pareigas ir bendrai gyventi socialistinėje visuomenėje. | Mama ištremta iš Kulupėnų kaimo, Kretingos raj., tėvas išvežtas iš Panevėžio. 1956 metais tėvai kartu su Viktoru grįžo į Lietuvą ir apsigyveno Gruzdžių miestelyje, Šiaulių raj. Viktoras dar turėjo tris jaunesnius brolius, Averistą, Sigitą, Ovaldą ir jauniausią seserį Jolantą. Daugiavaikei Povelauskų šeimai gyvenimiškų problemų netrūko, tuo labiau, kad ir sugrįžus į Lietuvą tais laikais tremtinio statusas turėjo didelę neigiamą įtaką susirasti darbą, užimti geresnes pareigas ir bendrai gyventi socialistinėje visuomenėje. |
Dabartinė 19:50, 2 lapkričio 2020 versija
Biografija[keisti]
Viktoras Povelauskas gimė 1952-11-17 Sibire, Krasnojarsko krašte, Kežemskij raj. Čembos km. Tėvai, Juozas Povelauskas 1946 metais ir mama Onutė Povelauskienė 1948 metais buvo ištremti į Sibirą, Krasnojarsko kraštą, Kežemskij sritį.
Mama ištremta iš Kulupėnų kaimo, Kretingos raj., tėvas išvežtas iš Panevėžio. 1956 metais tėvai kartu su Viktoru grįžo į Lietuvą ir apsigyveno Gruzdžių miestelyje, Šiaulių raj. Viktoras dar turėjo tris jaunesnius brolius, Averistą, Sigitą, Ovaldą ir jauniausią seserį Jolantą. Daugiavaikei Povelauskų šeimai gyvenimiškų problemų netrūko, tuo labiau, kad ir sugrįžus į Lietuvą tais laikais tremtinio statusas turėjo didelę neigiamą įtaką susirasti darbą, užimti geresnes pareigas ir bendrai gyventi socialistinėje visuomenėje.
Viktoras Povelauskas 1959 metais pradėjo lankyti ir 1970 metais sėkmingai baigė Gruzdžių vidurinę mokyklą, aktyviai dalyvavo visuomeninėje veikloje,- jau trečioje klasėje išmoko groti akordeonu ir eilę metų grojo mokyklos akordeonistų ansamblyje, kurio trumpas koncertas buvo transliuotas ir per Lietuvos respublikinę TV. 1966-69 m.m. grojo Gruzdžių žemės ūkio technikumo dūdų orkestre, kur pūtė triūbą, 1967 metais Viktoro ir keleto jo draugų iniciatyva Gruzdžiuose gimė vokalinis – instrumentinis gitaristų ansamblis, kuris tuo metu pagrinde grodavo ansamblio The Beatles dainas, ir kuris gyvavo eilę metų ir net šiomis dienomis seni susibūrę ansambliečiai, pagal nusistovėjusią tradiciją Gruzdžiuose, koncertuoja per švento Roko atlaidus. Viktoras grojo bosine gitara, po jo negrįžimo, jo vietą ansamblyje užėmė brolis Averistas. Viktorui gerai sekėsi tikslieji mokslai,- fizika, matematika, todėl jis 1970 metais, baigęs Gruzdžių vidurinę mokyklą, sėkmingai įstojo mokytis į Kauno Politechnikos institutą, radioelektronikos fakultetą, kur studijavo radiotechnikos specialybę.
Baigęs KPI 1975 metais ir įsigijęs inžinieriaus diplomą, gavo paskyrimą į Šiaulių elektros tinklus (ŠET), pradžioje dirbo Šeduvos aukštadažninio telefoninio ryšio centro eksploatavimo inžinieriumi, vėliau ŠET ryšių tarnybos vedančiuoju specialistu, ryšių tarnybos vadovu. Gyveno Radviliškyje, 1980 metais vedė, žmona Danutė gydytoja, dirbo Radviliškio ligoninėje, šiuo metu minėtos ligoninės vadovė. Susilaukė dukters Aivos (gimė 1981m.) ir sūnaus Manto (gimė 1985m.).
Viktoras ir dirbdamas pasižymėjo ne tik kaip geras specialistas bet ir aktyviai dalyvavo visuomeninėje veikloje, jis ŠET krepšinio ir futbolo komandų žaidėjas, orientacinio sporto entuziastas, Radviliškio kultūros namų instrumentinio vokalinio ansamblio gitaristas, solistas. Nenurimstantis būdas, ieškojimas gyvenimo įdomybių ir nuotykių 1979 metais Viktorą atvedė ir į kalnų turizmą, jis pirmą kart gyvenime dalyvavo Vilniaus turistų klubo organizuotoje turiadoje Tianšanyje. Nuo to karto prasidėjo dar viena aistringa Viktoro veikla - kalnai. Į kalnus Viktoras visada nešdavosi gitarą, jo muzika ir dainos prie laužo džiugino ne vieną kalnietį, ne vienam suteikė nuostabių valandėlių, o dar plius įgimtas jumoro jausmas, draugiškumas, paprastumas. Susidūręs pirmą kart su kalnais, Viktoras juos pamilo, su jais nebe išsiskyrė, juose ir pasiliko amžinai.
Įkopimai[keisti]
1979 Akstino v., Tian Šanis.
1998 Thorong La (5416 m), Nepalas.
2001 Akstino v., Tian Šanis.
2004 Chan Tengri, iš kurios negrįžo, Tian Šanis.