Cameroon

Iš Alpinizmo vikis.
Pereiti į navigaciją Jump to search
Versija spausdinimui nebėra palaikoma ir gali turėti atkūrimo klaidų. Prašome atnaujinti savo interneto naršyklės žymes ir naudoti numatytąją interneto naršyklės spausdinimo funkciją.

Mt. Cameroon, 4095 m. Įkopimo ataskaita: Vaizdas:Cameroon.pdf

Dviejų savaičių kelionės po Kamerūną metu įkopėme į aukščiausią kalną vakarinėje Afrikos pakrantėje Mt. Cameroon 4095 m. Reikia bent dviejų dienų kopimo nakvojant palapinėse, kad pasiekti šią viršūnę. Antra diena mums truko net 14 valandų.

Čia nėra nei sniego, nei ledo, bet labai statūs iki 45° ir daugiau statumo žoliniai šlaitai su laisvais vulkaniniais akmenimis didelis išbandymas kojoms. Ypač leidžiantis. Kamerūno kalnas yra įspūdingo dydžio veikiantis vulkanas netoli Gvinėjos įlakos. Paskutinis ugnikalnio išsiveržimai užfiksuoti 2000 m.

Vyresnioji keliautojų karta Kamerūną yra girdėjusi iš žymaus anglų gamtininko Džeraldo Darelo knygos " Bagaže-zoologijos sodas". Jis, tuomet Britų Kamerūne, keliavo 1947 - 1957 m..... Deja, per 50 metų, beveik visi žvėrys ten suvalgyti. Karalystės, kuriose gamtininkas lankėse dar išliko. Galima susitikti su vietos karaliais. Seniausias, pas kuri svečiavomės valdo savo karalystę nuo 1957 metų ir mena Darelą.

Kita, visiems bent girdėta Kamerūno įžymybė -Tarzanas. Čia, nuostabaus krioklio papėdėje ( foto) buvo filmuojama ši juosta. Kai ką naujo sužinojom apie šimpnzes. Jos iššties labai išmanios, bet vyresni nei 5 metų patinai labai egresyvūs. Mus taikliai apmėtė beveik "batono" dydžio akmenimis. Atstumas buvo ne mažiau 50 metrų. Keli akmenys praskriejo galvos lygyje ir tik per stebuklą nieko nesužeidė, jeigu ne dar blogiau.

Jūra ten šilta. Pliažai juodo vulkaninio ir balto smėlio. Netoliese šelfe matyti naftos platformos :)

Kamerūno gyvenimas periferijoje tikra Afrika. Nenupasakosi ir neparodysi. Tam, kad pajusti reikia ten pabūti. Bet ar reikia ? ..... Tikrai ne visiems :)

Vytautas Bukauskas.

Afrika1.JPG Afrika2.JPG

Afrika.Tarzano krioklys.JPG Afrika3.JPG