LAA ataskaitinis-rinkiminis susirinkimas 2018.12.08

Iš Alpinizmo vikis.

Peršokti į: navigaciją, paiešką
LAA SKELBIMAS
Programa 2018.jpg

Prisegame Lietuvos alpinizmo čempionato programą: Primename, kad susirinkimo metu rinksime naują valdybą ir prezidentą. Tad ketinantys dalyvauti susirinkime apgalvokit galimus pretendentus į valdybą iš kurios narių bus išrinktas ir naujas prezidentas. Susirinkimas vyks kino centro "Skalvija" kavinukėje.

Lietuvos alpinistų senjorų raštas dėl stojimo į LAA: Vaizdas:SENJORAS.pdf

LAA ataskaitinis- rinkiminis susirinkimas ir 58-o alpinizmo čempionato apdovanojimai (kadangi: 1. LAA ataskaitinio- rinkiminio susirinkimo protokolo nėra; 2.LAA teisėjų kolegijos protokolo nėra, tenka vadovautis spaudos straipsniu): https://www.15min.lt/pasaulis-kiseneje/naujiena/kelioniu-pulsas/paskelbtas-metu-alpinistas-ir-ivertinti-ispudingiausi-lietuviu-pasiekimai-kalnuose-637-1071880

LAA 2018 m. alpinizmo čempionato ataskaitos: http://alpinist.lt/2018-metai/

Kęstutis Baleišis pateikė savo pastabas apie įvykusį čempionatą:

Vyko 58-asis Lietuvos alpinizmo čempionatas, tačiau neprisimenu, kad alpinizmo čempionato nuostatai būtų interpretuojami teisėjų kolegijos ir pateiktos įkopimų ataskaitos nevertinamos. Liko neaišku:

  • kodėl nesilaikoma Lietuvos alpinizmo čempionato nuostatų?
  • kodėl nebuvo paskelbta , kiek kiekvienoje įkopimo klasėje pateikta ataskaitų?
  • kodėl nebuvo vertinami įkopimai technineje klaseje, tik iš pranešimo supratau , kad buvo pateiktos 4 ataskaitos?
  • kodėl taikomi dvejopi standartai įkopimų techninėje klasėje ir žygiu ataskaitų vertinimui?.O gal turistiniu ataskaitų buvo daug.

Gerbiamieji, aš nekalbu apie dalyvius ar komandas ir įkopimų apdovanojimus. Aš kalbu apie Lietuvos alpinizmo čempionatą, kurio metu vertinamos visos komisijai pateiktos įkopimų ataskaitos.

Keistai spaudoje straipsnyje čempionato aprašyme skamba " Technineje klasėje šiemet nugalėtojai neskelbiami ", nors ataskaitos buvo pateiktos.

Taip pat labai keista, kad pateiktos ataskaitos neatidžiai skaitomos. Pateikta Girvydo Kulakausko " Penkių Lietuviškų viršūnių nominacijai ataskaita", kurioje aiškiai parašyta, kad įkopė į A.Vidugirio, J.Basanavičiaus, Vilniaus Universiteto, M.Mažvydo ir Nemuno viršūnes, o ne kaip rašote pažymėjime Panevėžio ir A.R.Vanago, Vilniaus Universiteto, M.Mažvydo ir Nemuno viršūnes.

Dar keisčiau, kad visiškai nebuvo paminėta įkopimai į naujas bevardes viršūnes, kurioms suteikti lietuviški vardai: Vydūno, Panevėžio, A.R.Vanago, Aryk Murza, manau kad tikrai verta atskiros nominacijos.

Kodel nebuvo pamineti du jauni alpinistai Pirmą kartą Lietuvos alpinizmo istorijoje per sezoną įkopę į penkias Lietuviškas viršūnes.


Juras Jorudas:

Pilnai suprantu ir daugeliu punktų pritariu K. Baleišio išsakytai nuomonei.

Pritariant jai, noriu priminti, kad net pirmas čempionato nuostatų punktas sako: Čempionato tikslas-populiarinti alpinizmo sportą, įvertinti sezono įkopimus ir žygius bei juos atlikusias komandas. Tai kaip šiemet teisėjų komisija įvertino kopimus ( tai yra daugumos net nevertino) mūsų nepopuliaraus sporto tikrai nepopuliarina ir visiškai nemotyvuoja rašyti ataskaitų čempionatui.

Po apdovanojimų vakaro tikrai liko nesmagus kartėlis ( nors medalį komisija man ir užkabino).

P.S.

Rimti mūsų vedančiųjų alpinistų pastebėjimai.

Kelia nuostabą ir kiti teisėjų sprendimai: Muztagh Ata aplenkė Manaslu, arba Geriausio Lietuvos alpinisto rinkimai(visada buvo vertinami ne tik įkopimai, bet ir nuopelnai Lietuvos alpinizmui: ekspedicijų organizavimas, visuomeninis darbas)

Teisėjavimo problemos užprogramuotos, nes užmiršti visų sportinių varžybų reikalavimai: nuostatai ir teisėjų kolegija turi būti tvirtinami prieš varžybas. Jau dabar reikia pasiruošti 2019 m. sezonui.

Kęstutis Skrupskelis

LAA tikrai labai svarbu, kad aktyviai keliate klausimus. Mes vertiname kritiką ir diskusijas - tikiu, kad jos padeda tobulėti. - argumentuotus savo sprendimų dėl 2018 čempionato argumentus dar šį vakarą pateiks teisėjai. Prašau kantrybės. - Su prezidiumo nariais jau aptarėme kylančią diskusiją, kol kas galiu tik pažadėti, kad čempionato nuostatai bus peržiūrimi ir esant reikalui tobulinami (žinoma tikiuosi, kas su tokia pačia aktyvia visų Jūsų pagalba).

Raimundas Puišys pateikė foto:

GE9A4428.jpg GE9A4428a.jpg

GE9A4428d.jpg GE9A4428c.jpg

GE9A4571.jpg GE9A4603.jpg

GE9A4563.jpg

Asmeniniai įrankiai
Google AdSense