Alpinizmas pasaulyje

Iš Alpinizmo vikis.

Peršokti į: navigaciją, paiešką

Alpinizmas (pagal Alpių kalnų pavadinimą), sporto šaka – kopimas į kalnus per ledynus, uolas, sniegynus. Skiriama techniškai sudėtingas ir aukštuminis Δ (nors griežtų ribų nėra). Techniškai sudėtingais laikomi uolų, ledo ir kombinuoti Δ maršrutai. Iš aukštuminio Δ išskiriamas kopimas į aukštesnes negu 8000 m viršūnes.

Alpinizmo pradžia laikomi 1786 m., kai šveicarai mokslo tikslais užkopė Alpėse į Monblaną.


ALGIRDAS AVIŽIENIS SIERRA NEVADA KALNUOSE

Kearsarge Pass yra kalnų perėjimas (“pass”) Sierra Nevada kalnuose Kalifornijoje, 11,709 ft. virš jūros. 1961 metų rudenį, mūsų Los Angeles skautų Vyčių vadas, Algirdas Avižienis, suorganizavo, vadovavo, ir sėkmingai mūsų skautų Vyčių būrelį pervedė per tuos kalnus. Buvo kelių dienų žygis. Viską nešėme ant kupros.

Algirdas paskirstė mus į dvi grupes, viena grupė lipo iš vienos kalnų pusės, kita iš kitos. (One ascended from the West slope, the other from the East slope.) Abi grupės susitikome pačioje viršūnėje, ir, kad nereikėtų lipti žemyn tuo pačiu taku iš kur atėjome, pasikeitėme automobilių raktais, ir abi grupės žengėme toliau link ten kur kita grupė buvo pradėjus. Nulipę nuo kalno sėdome į kitos grupės automobilius (rodos man teko sėstis į Liaugmino didelį geltoną DeSoto convertible) ir gryžome namo.

Tikiu kad daug kas mūsų grupėje žinote Algirdą kaip pasaulinio masto mokslininką. Bet tas jo vadovaujamas žygis parodo kad - he’s much more than that. Prisegu fotografiją iš to žygio. Joje yra keturi mūsų šios grupės dalyviai.

Iš kairės: Avizienis.JPG Pirmoje eilėje: Džiugas Jakubauskas, Donatas Januta, Algirdas Avižienis. Stovintis kairėje: a.a. Algis Karalius Antroje eilėje: Gidas Radvenis, “Krokodilas”, a.a. Fredas Prišmantas Trečioje eilėje: a.a. Rimas Aneliauskas, Albinas Šeškas

Donatas Januta

Asmeniniai įrankiai
Google AdSense